İsviçre Fahri Konsolosluğu Antalya

 

Antalya İsviçre Fahri Konsolosluğun Adresi Nedir?            

The Sense Deluxe Resort Side-Manavgat-07330 Antalya

Çalışma Saatleri:

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu haftaiçi her gün saat 10.00-16.45 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

Antalya İsviçre Fahri Konsolosluk Görev Bölgesi

Antalya ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğunda yapabilirler. Antalya ve çevresinde bulunan illerde ikamet eden Türk vatandaşları ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı ülke vatandaşları, İsviçre vize işlemleri ve İsviçre konsolosluk işlemleri için Antalya İsviçre Fahri Konsolosluğu'ndan başvuru için yönlendirme yapabilirler. Ancak kısa süreli İsviçre seyahatler için yapılan vize başvurularını İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu değerlendirmeye alırken; doğrudan müracaatlar kabul edilmemektedir. Kısa süreli İsviçre vizeleri olarak kabul edilen İsviçre Turistik Vizesi, İsviçre Ticari Vizesi, İsviçre Aile Ziyareti Vizesi ve İsviçre Transit Vizesi başvuruları İsviçre Vize Hizmet Merkezine yapılmalıdır. 

İsviçre Ankara Büyükelçiliği 2018 Resmî Tatil Günleri

İsviçre Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2018 resmî tatil günlerinde ve İsviçre'nin 2018 resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. 
(*) Yıldızlı tarihler Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi tatil günleridir.

01.01.2018 Pazartesi Yeni Yıl
02.01.2018 Salı Berchtold's Günü
30.03.2018 Cuma İyi Cuma
02.04.2018 Pazartesi Paskalya Pazartesi’si
01.05.2018* Salı İşçi Bayramı
10.05.2018 Perşembe Yükseliş Günü
21.05.2018 Pazartesi Kutsal Pazartesi (Dinî Bayram)
15.06.2018* Cuma Ramazan Bayramı (1. Gün)
01.08.2018 Çarşamba İsviçre Ulusal Günü
21.08.2018* Salı Kurban Bayramı (1. Gün)
22.08.2018* Çarşamba Kurban Bayramı (2. Gün)
29.10.2018* Pazartesi Cumhuriyet Bayramı
24.12.2018 Pazartesi Noel Arifesi
25.12.2018 Salı Noel
26.12.2018 Çarşamba Aziz Stephen Günü
31.12.2018 Pazartesi Yeni Yıl Arifesi


Yurtdışında Yaşayan İsviçre Vatandaşları için Online Destek Masası-FDFA

FDFA İsviçre dışındaki ülkelerde yaşayan İsviçre vatandaşlarına her türlü hukuki, sosyal ve ekonomik konularda danışma hizmeti sağlamaktadır. Online destekten faydalanmak isteyen İsviçre vatandaşları buradan sisteme kayıt yaptırabilir. 
FDFA İsviçre vatandaşlarına;

  • Seyahat tavsiyesi
  • Itineris- yurtdışına seyahat eden İsviçre vatandaşları için çevrimiçi kayıt
  • Konsolosluk koruması
  • Yurtdışında yaşamla ilgili bilgiler
  • Diğer konsolosluk hizmetleri (pasaport ve kimlik kartları, kayıt, medeni durum, medeni haklar, noter tasdikleri, onaylar, sertifikalar, miras, refah, mevduat vb. İle ilgili İsviçre temsilciliklerinin hizmetleri) vermektedir. 

 

İsviçre Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İsviçre’ye seyahat etmeyi planlayan kişiler vize başvurularını İsviçre Başkonsolosluğu’na, İsviçre Büyükelçiliği’ne ve İsviçre Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kuruma, İsviçre Vize Hizmet Merkezine veya İsviçre vize başvurularını kabul eden Turizm/ Seyahat Acentelerine yapabilirler. İsviçre’ye uzun süreli (aile birleşimi, oturum, çalışma gibi) sebeplerle seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşları başvurularını direkt olarak İsviçre Ankara Büyükelçiliğine ve İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’na yapmalıdır.  Ancak İsviçre Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı kapandığı için Türkiye’de yaşayan İsviçre vatandaşlarının konsolosluk hizmetleri ve vize ile ilgili bütün işlemler 15 Nisan 2013 tarihinden itibaren İstanbul’da bulunan İsviçre Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir.  

İsviçre Vizesi

İsviçre Devleti Antalya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu


İsviçre Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunacak kişiler, İsviçre Schengen Vize işlemi için doldurulması gereken Vize Başvuru Formu, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca veya İngilizce dillerinden birinde, net ve eksiksiz bir şekilde, büyük harflerle yanıtlanmaları ve imzalamaları gereklidir. İsviçre vize başvuru formuna ek olarak başvuru sahibi mesleksel durumunu ve seyahat tarihlerini belirtir vize talep dilekçesi yazmalıdır. İsviçre Konsolosluğuna yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi de yetkili vize servisine ibraz edilmelidir. 

İsvicre Vize Basvuru Formu kısmından detaylı inceleyebilirsiniz.

İsviçre Vize Ücreti 

Her tür İsviçre vize başvurusu için vize harcı ve hizmet bedeli ödenmesi gerekmektedir. Ankara Büyükelçiliği vize harcı ile birlikte alınan hizmet bedeli, İsviçre vize başvurularının işleme konması için Vize Hizmet Merkezi tarafından alınmaktadır. İsviçre vize başvuru ücretinin Euro değeri sabittir ancak sadece Türk Lirası olarak ödenebilir. İlgili döviz kuru, İsviçre Büyükelçiliği konsolosluk bölümü tarafından belirlenmekte ve düzenli olarak güncellenmektedir. İsviçre vize ücreti, İsviçre Vize Hizmet Merkezi'ne vize başvuru dosyasının teslim edilmesinin ardından gişede ödenmektedir. 
İsviçre Hükümeti tarafından belirlenen güncel vize ücretleri

24 Ekim 2007 tarihli Yabancı Uyruklu Federal Yasa ve Vize Koduna Dair Ücretler Hakkında Yönetmelik uyarınca ücretler;

 

Vize türü

Euro

Kısa Dönem Schengen Vizesi (90 Günden Az)

60.00

Kısa Dönem Schengen Vizesi (6-12 Yaş Arası Çocuklar İçin

35.00

Kısa Dönem Schengen Vizesi (0-6 Yaş Arası Çocuklar İçin)0.00

Uzun Dönem Schengen Vizesi (90 Günden Fazla)

60.00

Uzun Dönem Schengen Vizesi (6-12 Yaş Arası Çocuklar İçin)

35.00

Uzun Dönem Schengen Vizesi (0-6 Yaş Arası Çocuklar İçin)0.00

 

DİKKAT!

Vize başvuru ücretine ek olarak aracı kurumlar tarafından sağlanan hizmetler için ödenmesi gereken ek ücretler doğabilir. 
Vize ve servis ücreti vize başvurusu sırasında ödenmelidir. Başvurunun geri çekilmesi ve reddi durumunda ücret iadesi gerçekleşmemektedir. 

Antalya İsviçre Fahri Konsolosluk Haritası

isviçre vize ücreti

Duyurular

Duyuru

Ankara İsviçre Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanının KapatılmasıKonsolosluk hizmetlerinin Istanbul'a aktarılması Ankara Büyükelçili...
2020-02-03 16:37:23 Devamı...

İsviçre Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak

Türkiye’de hizmet veren İsviçre’nin temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve İsviçre’nin resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötür...
2015-12-24 15:24:57 Devamı...

İsviçre Konsolosluğu 29 Ekim Resmi Tatil Duyurusu

İsviçre Konsolosluğu ve İsviçre Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2015 Perş...
2015-10-26 13:00:20 Devamı...
Tüm Duyurular
Antalya Fahri Konsolosluğu