İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu

İsviçre Fahri Konsolosluğu Gaziantep Adresi Nedir?  

Öğretmen Evleri, Ordu Cad. No:70 D:1, 27010 Şahinbey/Gaziantep

Gaziantep İsviçre  Fahri Konsolosluğu Telefonu Nedir?

(0342) 338 31 14

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri Ne Zaman?

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu haftaiçi hergün Saat: 10.00-16.45 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Neresidir?

Gaziantep ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğunda yapabilirler. Gaziantep ve çevresinde bulunan illerde ikamet eden Türk vatandaşları ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı ülke vatandaşları, İsviçre vize işlemleri ve İsviçre konsolosluk işlemleri için Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosluğu'ndan başvuru için yönlendirme yapabilirler. Ancak kısa süreli İsviçre seyahatler için yapılan vize başvurularını İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu değerlendirmeye alırken; doğrudan müracaatlar kabul edilmemektedir. Kısa süreli İsviçre vizeleri olarak kabul edilen İsviçre Turistik Vizesi, İsviçre Ticari Vizesi, İsviçre Aile Ziyareti Vizesi ve İsviçre Transit Vizesi başvuruları İsviçre Vize Hizmet Merkezine yapılmalıdır. 

İsviçre Ankara Büyükelçiliği 2023 Resmî Tatil Günleri Ne Zaman?

İsviçre Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2023 resmî tatil günlerinde ve İsviçre'nin 2023 resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. 

 • 1 Ocak: Yeni Yıl
 • 2 Ocak: Berchtold's Günü
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 9 Nisan: Paskalya
 • 10 Nisan: Paskalya Pazartesi
 • 21-23 Nisan: Ramazan Bayramı
 • 1 Mayıs: İşçi Bayramı
 • 18 Mayıs: Yükseliş Günü
 • 29 Haziran 2 Temmuz: Kurban Bayramı
 • 1 Ağustos: İsviçre Ulusal Günü
 • 29 Ekim: Cumhuriyet Bayramı
 • 24 Aralık: Noel Arifesi
 • 25 Aralık: Noel
 • 26 Aralık: Aziz Stephen Günü
 • 31 Aralık: Yılbaşı

İsviçre Devleti Gaziantep Konsolosluğu Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İsviçre’ye seyahat etmeyi planlayan kişiler vize başvurularını İsviçre Başkonsolosluğuna, İsviçre Büyükelçiliğine ve İsviçre Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurum (TLS Contact)  İsviçre Vize Hizmet Merkezi ve Turizm/ Seyahat Acentelerine yapabilirler.

İsviçre’ye uzun süreli aile birleşimi, oturum, çalışma gibi  sebeplerle seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşları başvurularını direkt olarak İsviçre Ankara Büyükelçiliği’ne ve İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’na yapmalıdır. 

Ancak İsviçre Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı kapandığı için Türkiye’de yaşayan İsviçre vatandaşlarının konsolosluk hizmetleri ve vize ile ilgili bütün işlemler 15 Nisan 2013 tarihinden itibaren İstanbul’da bulunan İsviçre Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir.  

Gaziantep İsviçre Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nedir?

İsviçre Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunacak kişiler, İsviçre Schengen Vize işlemi için doldurulması gereken Vize Başvuru Formunu, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca veya İngilizce dillerinden birinde net ve eksiksiz bir şekilde, büyük harflerle yanıtlanmaları ve imzalamaları gereklidir.

isvicre Basvuru Formu kısmından detaylı inceleyebilirsiniz.

 

İsviçre Fahri Konsolosluğu  Vize Talep Dilekçesi Nasıl Doldurulur?

İsviçre Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. 

İsviçre Turistik Vize Talep Dilekçe Örneği için tıklayınız

İsviçre Ticari Vize Talep Dilekçe Örneği için tıklayınız

 

İsviçre Gaziantep Fahri  Konsolosluğunun Vize Ücreti Ne Kadardır?

Her tür İsviçre vize başvurusu için vize harcı ve hizmet bedeli ödenmesi gerekmektedir. İstanbul Başkonsolosluğu vize harcı ile birlikte alınan hizmet bedeli, İsviçre vize başvurularının işleme konması için Vize Hizmet Merkezi tarafından alınmaktadır. İsviçre vize başvuru ücretinin Euro değeri sabittir ancak sadece Türk Lirası olarak ödenebilir. İlgili döviz kuru, İsviçre Büyükelçiliği konsoloslık bölümü tarafından belirlenmekte ve düzenli olarak güncellenmektedir. İsviçre vize ücreti, İsviçre Vize Hizmet Merkezi'ne vize başvuru dosyasının teslim edilmesinin ardından gişede ödenmektedir. 

İsviçre Fahri Konsolosluğu Gaziantep Haritada Nerededir?

Duyurular

İsviçre Konsolosluğu 29 Ekim Resmi Tatil Duyurusu

İsviçre Konsolosluğu ve İsviçre Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2021 ...
2023-08-08 12:57:24

İsviçre Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak

Türkiye’de hizmet veren İsviçre’nin temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve İsviçre’nin resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötür...
2020-11-25 13:32:44
Tüm Duyurular